Alu Kool võimaldab alushariduse (1,5 – 7 aastaste laste) ja põhihariduse omandamist I – II kooliastmes (1.-
4. klass) kodukoha koolis, mis asub looduskaunis ajaloolises Alu pargis.
Alu Koolis töötab 5 lasteaiarühma, neist 4 rühma asuvad Alu Kooli Alu aleviku majas ja 1 rühm
Kodilas (endises Kodila koolimajas) ja koolis 8 klassikomplekti, sh 4 eriklassi komplekti.
Lasteaed on liitunud: Hea Alguse (osaliselt) ja Kiusamisest Vabaks metoodikaga, toimub projektõpe.
Kool on liitunud programmidega: Kiusamisest Vabaks, Tervist Edendav Kool ja Liikuma Kutsuv
Kool.
Projektid, koostööpartnerid on: Tervist Edendav Kool, Liikuma Kutsuv Kool, Rapla Vallavalitsus,
Raplamaa Omavalitsuste Liit, Kaitseliit, Keskkonnainvesteeringute Keskus (edaspidi KIK).
Kooli logo
Missioon:
Me väärtustame igaühe võimeid, õpihimu ja oskusi ning panustame koostöösse, austades ja hoolides, et luua tugev alus edasiõppimiseks ning hakkama saamiseks kogu eluks. Me pühendume võimaldama õppijatele parimat võimetekohast arengut ja haridust, säilitades samal ajal traditsioone ja tehes tihedat koostööd kogukonnaga.
Visioon:
Alu Kooli kogukond on õnnelik, avatud ja uudishimulik ning suudab luua toetavaid ja sõbralikke suhteid nii iseenda kui ka teistega. Meie õppurid on igapäevaelus osavad ja enesekindlad ning Alu Koolis töötavad säravad, aktiivsed ja iseennast juhtivad õpetajad ja töötajad.
Põhiväärtused
Inimene on väärtus – laps, õpilane, vanem, õpetaja, töötaja.
Alu kooli peamised väärtused keskenduvad laste terviklikule arengule, toetades nii nende sotsiaalset, emotsionaalset, intellektuaalset kui ka füüsilist kasvu. Järgmised väärtused aitavad luua toetava, hooliva ja motiveeriva keskkonna, kus kõik tunnevad end olulise ja kaasatuna.
1) Hoolivus – teiste ja enda heaolu ning vajaduste austamine ning toetamine, oleme empaatilised, abivalmis ja toetavad. Täidame kokkuleppeid ja oleme sallivad ja lugupidavad nii elusolendite kui looduse vastu, väärtustame keskkonda.
2) Koostöö – meil on ühine eesmärk, mille me omavahel kokku lepime, mida kommunikeerime, et mõista üksteise seisukohti, vajadusi ja sihte. Toetades kaaslasi nii emotsionaalsel, sotsiaalsel kui praktilisel tasandil. Koostöö eesmärgiks on, et erinevate vaadete ja oskustega inimestel oleks võimalik ühiselt lahendada probleeme ja leida loomingulisi lahendusi, areneda ning omandada haridust.
3) Sallivus – oleme avatud ja aktsepteeriva suhtumisega, teiste arvamuste, kultuuride ja elustiilide suhtes, isegi kui need erinevad meie enda omadest. Sallivus hõlmab võimet aktsepteerida mitmekesisust ja austada teiste õigust oma arvamusele ja väärtustele. Sallivus toetab harmoonilist koostööd ja aitab vähendada konflikte ning arusaamatusi.
4) Ausus – ennekõike iseenda ja teiste suhtes, ausus loob usalduslikku keskkonda, kus liikmed saavad toetuda üksteisele ja usaldada, et me käitume õigesti ja eetiliselt. Aus suhtlemine aitab ennetada ja vajadusel lahendada arusaamatusi ja konflikte, kuna liikmed on avatud ning valmis probleeme arutama. Ausus aitab kujundada positiivset ja toetavat kultuuri, kus igaühe panust hinnatakse ja väärtustatakse.